První číslo MADELINE je na světě

Vím, jaký to je. Toužit po obyčejný chvilce času, i když pak nevím, jak s ní naložit. 

 

Vím, jaký to je makat od rána do večera a přesto za sebou nevidět žádný důkaz toho, že jsem vůbec něco dělala. 

 

Vím, kolik sil stojí neutéct, když pláčou oba najednou a nejsou k utišení. 

 

Vím, kolik strachu se dokáže do mě opřít, když upadnou do vysoký horečky… 

 

Dneska už to všechno vím. Protože jsem už taky máma. Jako miliony holek přede mnou. A jako miliony holek, který se mámami po mně ještě stanou.

 

 Úplně všechny máme stejnou startovní pozici. Cestou se ale vydáváme každá svou. Jak se s ní “popereme” a vyrovnáme záleží na hodně okolnostech kolem nás. 

 

Já jsem si zvolila cestu pro dnešní dobu míň tradiční. Dává mi ale smysl jako ještě nikdy nic jiného v mém životě předtím. 

 

O té cestě často vyprávím. Kamarádkám, přítelkyním, jiným holkám a maminkám, se kterými se potkávám. Některým jsem inspirací, některým možná trnem v oku. Častěji ale zachytávám signály, že to, jak to dělám, zní smysluplně i pro ně. 

 

Proto vznikl e-magazín Madeline. Pro všechny mámy, který chtějí zase začít víc naslouchat hlasu zevnitř. 

První číslo spatřilo světlo světa 8. března. Na mezinárodní den žen (a kašlu na to, že tenhle svátek měl svou největší slávu za minulého režimu). Nebylo to plánovaný zrovna na tohle datum a zároveň nevěřím na náhody. Madeline se prostě rozhodla narodit podle sebe (stejně jako moje dcera, po který jsem tento můj projekt pojmenovala). A lepší den si vlastně ani nemohla vybrat.

 

A tak přeju jí, tobě i mně, abychom si navzájem měly dlouho co předávat a udělat tak svět kolem nás zase o kousek lepším místem k životu.

❤

S láskou

Eliška

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *